Piaskowanie metali, drewna, szkła, elewacji

PIASKOWANIE
metali, aluminium, szkła, drewna, tworzyw, elewacji
Dzis jest: sobota,
27. lutego 2021r.

Co to jest korozja metali ?


Korozja metali i niemetali ogólnie rzecz biorąc jest procesem, w którym niszczy się powierzchnia materiału, co w długim czasie prowadzi do całkowitego rozpadu struktury metalu. Korozja może nastąpić pod wpływem chemicznej oraz elektrochemicznej reakcji metalu z otaczającym go środowiskiem.


Początek korozji metali zauważyć możemy poprzez drobne zmiany zaatakowanej powierzchni w postaci pęcherzyków o rudawym zabarwieniu.
Zmiany takie najszybciej zaobserwujemy w miejscach, gdze doszło do zniekształcenia danej powierzchni spowodowanej uderzeniem innym twardym przedmiotem.
Korozja metali powstanie również szybko w miejscach, gdzie przez dłuższy okres czasu metal stykał się z wodą.

Po wystąpieniu objawów korozji, proces ten postępuje dalej wewnątrz materiału, niszcząc kolejne partie zdrowej struktury.

Efektem procesu korozji metali jest tlenek żelaza czerwony, potocznie zwany rdzą.

Warstwa rdzy pokrywającej metal może w niektórych sytuacjach stanowić warstwę pasywną, która chroni przed dalszym etapem rozkładu metalu, jednak w większości przypadków stanowi element powiększający dotychczasowe zniszczenia (kolejny rozkład struktury metalu).

Dlatego też po zaobserwowaniu zmian na powierzchni metalu, zaleca się jak najszybsze pozbycie się miejsca korozji poprzez zeszlifowanie danego miejsca lub  piaskowanie powierzchni metalu i niezwłocznego zabezpieczenia tej powierzchni farbą antykorozyjną.
 
Stronę odwiedziło
083451
osób

Piaskowanie samochodów - Film 1

piaskowanie-karoserii

Piaskowanie drewna - Film 2

piaskowanie-drewna

Różne fotki o piaskoWANIU

piaskarka2.jpg